Czasami tak bywa.. | wewnętrzna zima
W życiu tak czasem bywa, że wiosna za oknem, ale w sercu głęboka zima.

Jestem przekonana, że większość ma takie chwile, niektórzy trochę dłuższe, jeszcze inni całe miesiące..
Jestem również przekonana, że zima w naszym klimacie kiedyś się kończy więc o ile nie wybierzemy się na Antarktydę nawet po kilku latach śnieg przestanie padać i wiosna nadejdzie- pełna ciepłych promieni słonecznych i uśmiechu.Lubicie poezję? Bo ja bardzo i wiem jak to jest, gdy coś za mocno poruszy. 

Podobno artyści są bardziej refleksyjni i potrafią opisywać to, czego inni nie potrafią nazwać. Każdy człowiek to przeżywa, ale tylko oni przy odpowiednich wiatrach tworzą coś, co pozwala ludziom zrozumieć życie, uczucia i generalnie wszystko. Więc artyści są arcypotrzebni na tym świecie, bo jak by było bez tych piosenek odpisujących nasze nieudane miłości, bez wierszy o samotności, bez idealnych baletów opisujących proste historie, bez obrazów i zdjęć upamiętniających to, co widzieliśmy.. 

Jedni mają lepiej.. drudzy najgorzej.. trzeci najgorzej.. a czwarci najlepiej. 
Ktoś kiedyś powiedział, że każdy w życiu ma pół na pół cierpienia i szczęścia. Nie wiem na ile wierzę tym słowom, ale na pewno te własne procenty dobra i zła przeżywamy po swojemu. 

I słynne zdanie "inni mają gorzej" świetnie obrazuje to, że jeden człowiek może bardzo cierpieć z powodu czegoś, czym inna osoba by się nie przejęła. 
Mamy na tej Ziemii typowych wrażliwców i takich, którzy się zgrywają, że mają serce z metalu i nic ich nie boli. Jednak wiemy, że wszystkie serca są z ciała i nie ma ludzi, których nic nie porusza.
A można hartować swoją wewnętrzność też i ona to nawet sama robi z każdym trudnym doświadczeniem, jakie nas w życiu spotyka. 

Wewnętrzna zima, tak, jak noc. Przychodzi co jakiś czas i nie jesteśmy w stanie jej odmówić pojawienia się w naszej codzienności. A nazwałam w ten sposób czas większych problemów bądź kryzysów- z tego się po prostu wychodzi.
Oby w twoim życiu było jak najmniej długich i ciemnych nocy oraz ciężkich zim.

21 komentarzy:

 1. To ja Ci dedykuję swój wiersz :)
  ***
  otworzyła butelkę
  nalała wino do kieliszka
  zapaliła papierosa
  zamknęła oczy
  nie pojawiły się
  żadne obrazy
  przechyliła głowę
  z nadzieją
  że rozwali
  te wszystkie
  małe i duże dramaty
  które rozgrywają się
  w jej głowie
  wsadziła papierosa do ust
  powoli zaciągnęła się
  popiła winem
  życie to nałóg
  pomyślała

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, wzruszyło mnie to niezmiernie. A wiersz mimo, że z pozoru prosty ma nutę ogromu tego przytłoczenia i wrażliwości ludzi, którzy udają twardych.

   Usuń
 2. Super przemyślenia i piękne zdj , zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 3. Po każdej zimie musi kiedyś nadejść wiosna. Prędzej czy później nareszcie nadejdzie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej, życzę Ci wielu promieni słonecznych i rychłej wiosny!

  OdpowiedzUsuń
 5. podobno wiosna to sezon na depresje, własnie wtedy kiedy wszystko sie budzi do życia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słyszałam o jesiennej depresji, ale o tej na wiosnę nigdy. Inna sprawa to też taka, że nie cierpię używania słowa "depresja" na gorszy w życiu czas, ponieważ jest to poważna choroba i wiem, że tak się przyjęło po prostu, że mówimy tak na ciemne chwile życiowe, ale nie lubię bardzo takich rzeczy :(

   Usuń
 6. Ładnie to nazwałaś: wewnętrzna zima. Brzmi zdecydowanie lepiej niż depresja czy dół.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a dziękuję bardzo, trzeba sobie jakoś życie upiększać

   Usuń
 7. Ciężko jest być wrażliwcem, ale to bardzo piękna cecha. Życzę Ci wiosny nie tylko za oknem ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety to prawda, ciężko jest być wrażliwym człowiekiem, sam coś o tym wiem. Bardzo przemyślany post. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. życzę wiosny w sercu i w głowie

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo przyjemny post, miło się czyta! Niestety cxasem mimo przyjścia wiosny u wielu osób w sercu wciąż panuje zima... Życie bywa różne dla każdego, ale trzeba z nadzieja iść do przodu i z uśmiechem na ustach - to na pewno pomaga przeganiać te mroźne uczucia. Również wiosny życzę w sercu przede wszystkim!

  OdpowiedzUsuń
 11. Wyczuwam lekka nute depresji ...? Dla mnie zaponowala juz wiosna i to na dobre. W tym roku dobrze oto zadbalam, gdyz rok temu ciezko wwychodzilam z tej zimy.

  OdpowiedzUsuń
 12. "W życiu tak czasem bywa, że wiosna za oknem, ale w sercu głęboka zima". Zgadza się. Ale przychodzi moment, kiedy ta wewnętrzna zima zamienia się w wiosnę. :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Po zimie zawsze przychodzi wiosna. ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. "A po nocy przychodzi dzień,

  A po burzy spokój..."

  Po zimie w końcu przyjdzie wiosna :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 TeresaKiełb , Blogger